Víte, jaký sport je uznáván za královnu sportu a proč? Abyste mohli odpovědět na tuto otázku, musíte se obrátit na historii sportu - alespoň to, co bylo zdokumentováno. Koneckonců, existují i ​​ty druhy sportovních aktivit, které neztratily význam za více než 2000 let.

Sportovní královna - atletika

Byla to atletika, která dostala takový lichotivý status. Je známo, že i ve starověku byly tyto cviky používány ke zlepšení tělesné výchovy vojáků. Budete pravděpodobně přestat přemýšlet, proč atletika je královna sportu, pokud víte, že byl součástí programu prvních olympijských her, které se konaly ve starověkém Řecku v roce 776 př.nl. Jedná se o nejpřirozenější přírodní sport, který je jednoduše vytvořen pro posílení těla.

Atletika jako sport: moderní dějiny

V této době je atletika také nezastupitelným "účastníkem" všech druhů soutěží. V 18.-19. Století byly zaznamenány významné záznamy v různých oblastech tohoto sportu. Oficiálně se předpokládá, že začátek moderní soutěže v závodě byl položen v roce 1837 v různých vzdělávacích institucích v Anglii. Později se k nim přidali a běžící krátké vzdálenosti, házení jádra, dlouhý skok, běh s překážkami, chůze a mnohem více.

V roce 1865 byl v hlavním městě Anglie založen londýnský atletický klub, díky němuž se atletika stala stále populárnější. Tento efekt posílil i vzhled Amatérské atletické asociace, která spojila všechny malé organizace této země.

Další atletika, královna sportu, přišla do USA. Atletický klub byl organizován v roce 1868 v New Yorku. Poté se "móda" dostala do atletiky v řadě dalších zemí, kde se začaly vytvářet i různé organizace a kluby. Od roku 1896, kdy olympijské hry byly oživeny, se atletika rozšířila - koneckonců, připomínající první olympiády, organizátoři to vzali v nové verzi soutěže vedoucí úlohu.

Během roku 1888 se v Rusku začalo šířit atletická dráha a pole, kdy se v okolí Petrohradu objevil první běžecký sportovní klub. Od té doby nebyla atletika zapomenuta a byla vždy přítomna v seznamech disciplín prestižních sportovních akcí.

Královna sportu dnes

Tradičně atletika zahrnuje běh, chůzi, skákání a házení, které jsou rozděleny do následujících disciplín:

• běžné druhy;
  • chůze;
  • technické druhy (skákání a házení);
  • všude kolem;
  • běží (běží na dálnici);
  • terénní běh.

V důsledku soutěže je vybrán vítěz, který může být jak sportovec, tak tým, který projevil nejlepší výsledek. sportovní královna atletika v závěrečném závodě nebo v závěrečných pokusech o technické obory. Mistrovství v disciplínách probíhá v několika etapách - kvalifikace, ¼ finále, ½ finále. Během této akce je výběr závodníků a týmů, kteří se zúčastní závěrečných soutěží.

Mimochodem, sportovci a sportovci mohou začít atletiku od nejmenšího věku - 5-6 let. Čím dříve se dítě začalo angažovat v tomto sportu, tím je pravděpodobnější, že v něm dosáhne úspěchu.

To je snad nejoblíbenější sport - dnes je atletika oblíbená u dívek a chlapců. Mezinárodní asociace atletických federací, která funguje od roku 1912, sdružuje více než 200 národních federací.