Sportovní biatlon je interpretován ve sportovním slovníku jako dvojitý zápas. Fráze "biatlon" - syntéza lyží a střelby z pušek - se stala populárnější. Předtím byly na tomto seznamu vůdci Finsko, Norsko a Švédsko a od konce minulého století začaly být aktivní Německo a Rakousko.

Biatlon - co je to?

Biatlon, jako sport, se vyhlášil od roku 1993, kdy se začaly konat soutěže o mistrovství světa a mistrovství světa. Překladaný z latinského jazyka znamená toto slovo "dvojí zápas": při běhu na lyžích a při natáčení. Moderní vědci předložili 2 verze vzniku biatlonu:

1. Tento sport se vyvinul z lovu lyžování ve skandinávských zemích, kdy potřebujete rychle projíždět sněhem po celé hodiny a rychle zachytit hru. To je také potvrzeno norskými obrázky na kameni, které jsou staré více než 5 tisíc let.
  2. Začátek biatlonu byl dán soutěžemi zaměstnanců na hranici Švédska a Norska, které se konaly v roce 1767. Účastníci museli během cíle dosáhnout cíle ve vzdálenosti až padesáti kroků.
  3. Myšlenka okamžitého soupeření v závodě na lyžování a střelbu byla podána hlídkami vojenského personálu a tak se objevil zimní sport biatlon.

Druhy biatlonu

Po téměř 100 let, když se tento sport rozvíjel, se objevily další odrůdy biatlonu. Kromě klasické verze lyžování a pneumatiky, sportovci úspěšně ovládají složitější prvky. Jaké typy závodění existují v biatlonu?

1. Lytárny biatlon . Lyžařský závod je kombinován s lukostřelbou.
  2. Sáňkovaný biatlon . Účastníci se pohybují na sněžnicích a střelba probíhá z pušek.
  3. Lovecký biatlon . Zde potřebujeme dovednosti chůze po loveckých lyžích a manipulaci s loveckou puškou.
  4. Letní biatlon . Válečkové lyže jsou používány, záběry jsou vyrobeny z konvenční pušky.

Druhy biatlonových závodů se kvalifikují také v mechanice soutěže:

1. Sprint Účastníci překonávají dva hranice ohně.
  2. Pátrání Začněte v pořadí, které dokončilo sprintu. Hromadný start. Všichni začínají současně.
  3. Individuální závod . Dlouhé vzdálenosti jsou zvoleny.
biatlonové pronásledování

Biatlon - individuální závod

Sportovní biatlon není marně nazýván silnou, přesnou a trvalou konkurencí. Rychlé stěhování lyží je samo o sobě obtížné, což vyžaduje úsilí a úsilí. A zde musíte také rychle zastavit a zasáhnout cíl, nevěnujte pozornost rukám, které se třepou s únavou. Pravidla biatlonu jsou proto těžká a nejtěžší je závod v individuálním šampionátu:

• velmi velká vzdálenost: dva desítky kilometrů - mužská vzdálenost a půl tuctu - samice
  • 4 hranice ohně;
  • chybějící minutu.

Biathlon - Pursuit

Druhy závodu v biatlonu se liší nejen vzdáleností, ale také podmínkami. Zvláštním požadavkem závodění je pohybovat se terénem ve stejném pořadí, ve kterém byl dokončen sprint. Objednávka je striktně předepsána:

1. Vítěz začíná nejdříve, ostatní účastníci jsou nominováni z cílové čáry se zpožděním doby, kterou ztratili.
  2. Muži jsou vzdáleny 12,5 kilometrů, dámské - 10 kilometrů.
  3. Hranice ohně jsou rozděleny do dvou částí: střílejí dvakrát ze stoje, dvakrát - vleže.

Sprint v biatlonu - co to je?

Pravidla biatlonového sprintu začínají naučit všechny začátečníky, to je počáteční fáze pro všechny soutěže. Co poskytují?

1. Vzdálenost pro muže - 10 kilometrů, pro ženy - nejméně 7.
  2. Pouze dvě hranice ohně, překonat stojící a ležet.
  3. U trestných bodů je kryté další kolo závodu až 150 metrů.
  4. Účastníci překonávají vzdálenost obraty.

Hromadný start

Fanoušci kolektivních soutěží preferují masový začátek, ve kterém všichni účastníci odešou současně. Jak se začíná vytvářet maso v biatlonu?

1. Pouze 30 nejlepších sportovců může závodit, jsou určeni hodnocením loňského roku.
  2. Mužský biatlon poskytuje vzdálenost 15 kilometrů.
  3. Dětský biatlon zohledňuje vzdálenost 12,5 km.
  4. Existují 4 hranice ohně, 2 z nich - z náklonu a 2 ze stojaté polohy.
  5. Slip - trestní kruh.
pravidla biatlonu

Biatlonové relé

Jejich pravidla pro závodění v biatlonu zajišťují relé. Zde je hlavní důraz kladen na vysoké míry celkového času týmu. Proto jsou nejlepší soutěžící schopni soutěžit. Podmínky:

1. Zúčastněná země má právo dát na první místo čtyři sportovce.
  2. Vzdálenost za každou - 7,5 kilometrů.
  3. Požadované hranice ohně 4.
  4. Když vynecháte, můžete použít tři další kazety.

Druhy střelby v biatlonu

V biatlonu pro střelbu existují 2 pozice: stojící a ležící. Hlavní pravidla:

• při vystřelení z "lhaní" pozice se může účastník dotýkat rukama, ramen a tváře pouze rukou;
  • při střelbě z "stojící" pozice je povoleno stlačit pušku na hrudník nebo stehno, je třeba udržovat rovnováhu bez podpory.

Cíle byly speciálně vyvinuty pro biatlon, v průběhu let vývoje tohoto sportu se typy cílů v biatlonu opakovaně změnily.

1. Papír . První hráči s nimi začali, ale uprostřed minulého století byli opuštěni kvůli své nepraktičnosti. Příliš dlouho bylo nutné vzít čtení, často došlo k sporům kvůli pádu do obálky.
  2. Dřevo . V nich byly namontovány míče a soudci, diváci a sportovci mohli zaznamenat fakt, že byli zasaženi. Zároveň však tyto cíle způsobily vysokou chybu.
  3. Sklo . Pro střelbu při stojícím místě bylo uvažováno o průměru 30 centimetrů, u náhodných výstřelů 10. Byly zastaralé po dopravních problémech.
  4. Kov . Používá se v moderním biatlonu. Konstrukce jsou zavřené při zasažení cíle, práce na čidlech. Vedoucí výroby nejlepších cílů pro odborníky na biatlon nazývané Kurvinen.