pravidla fotbalu Fotbal - bez nadsázky nejpopulárnější sportovní hra na světě. Obrovské množství dospělých mužů a žen, stejně jako dětí různých věkových kategorií hrají tuto skvělou zábavu s míčem, který rozvíjí týmový duch, zlepšuje sílu, obratnost a vytrvalost a podporuje socializaci.

Oficiální pravidla fotbalové hry jsou mimořádně složitá a nejsou přístupná každému dítěti. Přesto se děti naučí hrát tuto hru podle svých pravidel, používají pouze základní pojmy a notaci. Tak či onak se tato týmová hra vždy ukazuje jako nesmírně zajímavá, vzrušující a vzrušující.

V tomto článku vám nabízíme pravidla yard fotbal pro děti, s pomocí kterých každé dítě pochopí, jakou funkci vykonává, a jak můžete pomoci týmu vybojovat tuto náročnou soutěž.

Fotbalová pravidla pro děti

Chcete-li hrát fotbal, určitě budete potřebovat speciální plochou plošinu o délce nejvýše 30-40 metrů a šíři 15-30 metrů. Přes danou plošinu je vykreslena funkce, která ji dělí na dvě poloviny a na stranách jsou nastaveny 6 příznaků, z nichž 4 jsou úhlově a 2 jsou střední.

Na koncích obdélníku jsou instalovány nebo zobrazeny stejné brány o velikosti 3-4 metry. Oficiální verze hry se skládá ze dvou období po 45 minutách, které jsou odděleny 15 minutovou přestávkou. Pokud velmi malé děti hrají v domácím fotbalu, který během této doby může být unavený, poločas často klesá na 15 minut, zatímco trvání přestávky je pouze 5 minut.

Před začátkem hry jsou všichni účastníci rozděleni do dvou týmů, z nichž každý zahrnuje stejný počet hráčů od 4 do 11, v závislosti na dohodách mezi stranami. Zbytek kluků najednou může sedět na lavičce a čekat na jejich tah.

Každý člen týmu ve fotbale vykonává určitou funkci. V tomto případě mohou být roli mezi hráči rozděleny různými způsoby - každý tým musí mít jednoho brankáře, jednoho nebo více útočníků, stejně jako záložníky a obránce. Na začátku hry každý hráč zaujme své místo na hřišti na základě zvoleného umístění.

Hra se zpravidla začíná remízou. S jeho pomocí se určí, který tým zahájí hru nejdříve a který tým bude nezávisle bránit. V dalším provedení míč hraje rozhodčí a tým, který se mu podařilo získat první, okamžitě vstoupí do hry.

V každém případě se hra začíná ve středu pole, kde kapitán jednoho z týmů nebo rozhodčí vkládá míč do hry. V budoucnu se účastníci snažili v průběhu hry co nejvíce přiblížit branám svého soupeře a vstřelit gól a také nepovolit hráči týmu "nepřátel" do poloviny pole.

Podle pravidel se hraje ruka ve fotbalu jakýmkoliv hráčem, s výjimkou brankáře, není povolená. Pohyb, zastavení a ochrana míče v této hře je povoleno pouze s nohama. V tomto případě se nemůžete navzájem krokovat ani nepotlačit ruce ostatních kluků.

Každé porušení pravidel ve fotbale je okamžitě rozhodnuto soudcem nebo jeho asistentem. V závislosti na tom, co se přesně stalo, může být hráč upozorněn nebo vyslán. Navíc tým, který porušil pravidla ve fotbale, může být udělen volným kopem nebo pokutou. trestní pravidla ve fotbale Body získané za góly dosažené v důsledku takových úderů počítá vítězný tým stejně jako ostatní body.

V případě, že výsledek soutěže není určen výsledkem dvou polovin, podle pravidel se na fotbal přidělí dodatečný čas. Mezitím je potřeba, aby se to stalo pouze tehdy, pokud musí být vítěz ve hře. V přátelských utkáních je povolen remíza.

Nabízíme také seznámení se s pravidly hry v průkopník míč.